Tere. Aitäh alustuseks kõigi ees, kes on oodanud blogipostitust Kääriku MM-ist või üldse eelmisest aastast. Käesolevas postituses teen põgusa ülevaate oma eelmise hooaja tegemistest alates Kääriku suusaorienteerumise MM-ist, peaaegu aasta tagasi. Lõpupoole räägin ka oma selle hooaja plaanidest.

Suusaorienteerumise MM 2021

Kui ma õigesti mäletan, siis mu kohad olid järgmised: sprint 31. koht, jälitus 34.koht, lühirada 29.koht. Tulemus oli väga hea arvestades, et ma alustasin SO tõsist ettevalmistust alles 2 kuud varem. Samuti antud tulemustega täitsin ma ära tingimused, et kuuluda suusaorienteerumise A-koondisesse. Natuke võistlustest endast ka. Toimusid need Covidi teise laine kõrgpunkti ajal. Suur kummardus korraldajatele, et saadi terviseametilt luba sellistes tingimustes võistlus korraldada ja mulli hoida. Praeguseks on igasugused mulli sees tehtud võistlused juba norm, aga siis olid need alles esimesed proovimised. Tegu oli esimese IOF tiitlivõistlusega alates 2019. aasta sügisel toimunud Hiina MK-st. Rohkem võistlustest isegi ei oska kirjutada – Eesti tiim oli väga suur, Kääriku uus taristu on väga moderne, norrakad ja venelased olid ka Eestis väga tugevad ja kindlasti suur aplaus Tõnis Ermile vägagi võimsa radade võrgu eest.

Eesti tiim suusaorienteerumise MM-il
Hooaja lõpuks kombe ribadeks.

Kevad 2021

Peale MM-i algas ülikoolis uus semester ning samuti aitasin ma Tartu tarkvaratiimi juhina kaasa Eesti esimese päikeseauto ehitamise projektis Solaride. Need tegemised täitsid mu päevi ning paratamatult sai sport sellel perioodil natuke vähem tähelepanu, kui oleks võinud. Trennid said küll tehtud, aga mõte oli mujal. Koolis sain sellel semestril keskmiseks hindeks 5.0-i. Solaride’iga sai tehtud mitmeid vingeid projekte(Rakett69 autode saade, EPL artikkel ja mitmed muud väiksemad meediakastused ja reklaamklipid). Lisaks andsin veel iganädalaselt inseneeriatunde Lähte Gümnaasiumis. Üldlaastus oli väga tegus kevad, aga sport veidi kannatas.

Eesti esimene päikeseauto

Spordi poole pealt jäid sellesse aega Šveitsis toimunud sprindi EM-i katsevõistlused Tallinnas. Sprint ei ole mu lemmik, aga katsevõistlustel olin ma selgelt mudaliigas ning EM-ile ei pääsenud. Lisaks toimusid Leedus Balti MV. Need võistlused läksid paremini, aga tipust olin ma ikkagi kaugel. Tulemus oli tavarajal vist 13. ja eestlastest Jaagupi järel teine. Teates sai viimases vahetuses kogetud tõelist positsiooniheitlust, kus jooksin koos kolme teise tiimiga. Mina tõmbasin sealt küll kõige lühema kõrre, aga hea kogemus oli sellegipoolest.
Balti MV gps: tavarada, teade(EST I 1/2 kolmas vahetus)

Suvi 2021

Semester ja seega ka koolikoormus sai läbi, samas võtsin ma vastu täiskohaga praktika/tööpakkumise arendaja kohale iduettevõttesse askRobin. See tähendas taaskord, et päevaplaan oli tihe ning spordile ei jõdnud nii palju rõhku panna, kui oleksin soovinud. Vähene tähelepanu kvaliteetsetele treeningutele ning palju stressi hakkasid oma jälge jätma ka vormile. EMV lühirajal lõpetasin ma täiesti mudaliigas. Palav päev, täiesti esimese startijana kõrvenõgestesse sukeldumine ning mitmed orienteerumisvead viisid mu kõrgest mängust välja. Nädal hiljem jooksin sama raja natuke jahedamades oludes läbi ning aeg tuli üle 5min parem kui Lauri Silla võitjaaeg. Muidugi ei olnud olud samad, aga hea tunne oli ikka, et potentsiaal on olemas. Lühiraja GPS koos minu ja Reimo nädal hilisema uue jooksuga(Kaarel V, Reimo).

Suve edenedes olin rajameister paaril orienteerumispäevakul, kus suutsin suvises lopsakas taimestikus, palavas ilmas ning parmude rohkuses natuke liiga keerulised rajad teha. Pole hullu, loodetavasti keegi pikka vimma ei pea ning lubatakse edaspidi ka radu teha.

Edasi viis tee kaheks nädalaks Lapimaale. HS-ga mitmepäevajooks Fin5 ning treeninglaager Jukolaks. Kogenematusest arvasin, et jõuan ka tööasju samal ajal teha. Tulemuseks oli, et ei teinud tööd hästi ega trenni(võistlusi) hästi. Samas oli ka helgeid hetki, mis andsid lootust. Fin5 viimasel päeval tegin ma küll esimese 20minutiga 25min viga, aga siis sai Kalevan Rasti jooksja Santeri Silvennoinen mind kätte. Koos jooksime lõpuni ning järgmise 40min orienteerumisega kaotasime võitjale juurde vaid mõned sekundid. Füüsiline vorm oli isegi üsna hea. Tagasi kodumaal tuli Koprakarikas, kus hea vorm sai ka kinnituse. Teise päeva võit ning kokkuvõttes ülinapp kaotus Sander Vaherile. Koprakarika GPS: lühirada, tavarada.

Traditsiooniline pilt kopraga ning mustikkamehu võidukalt käes

Järgmiseks sai vormi lihvitud Jukola jaoks. Võitsin ära Põlva MV öise ning tegin südika jooksu Läti MV tavarajal. Kahjuks mida ei tulnud, oli Jukola. Jäin Jukolale eelnevatel päevadel ootamatult haigeks ning pidin osalema kodunt diivanilt teleka vahenduselt. HS tegi viimase 30a parimad sooritused. Esimene tiim kolmas ning teine tiim, kus ma pidin jooksma, lõpetas kohal 24. Peale Jukolat kiirustasin uuesti treenima hakkamisega ning haigus tuli tagasi. Seega pidin jääma kõrvale ka Saaremaa EMV superorienteerumisnädalast. Ja nii lõppeski suvi.

Sügis 2021

Sügis algas taas kooliga, mille kõrvalt jätkasin ka askRobinis töötamist. Ajagraafik oli taas tihe, kuid tulin toime. Sügissemestri kesmine hinne taaskord 5.0. Peale 2 nädalat haige olemist sain lõpuks terveks ning sain osaleda EMV tavarajal. Vaimselt olin valmis, kuid füüsiliselt oli haigus ikkagi jälje kehasse jätnud. Poole raja peal sain 3min varem startinud Markus Puusepa kätte. Koos oli minek hea, aga 5min peale kokkusaamist sain ma sellise haamri, et ma pidin täiest jõust pingutama, et Markusel järel püsida. Raja lõpuosas väsis vist ka Markus ära. Tegime lõpukaarel mitu viga ning ma suutsin lõpetada Markusest pea 10s enne. Tasuks soliidne 6. koht. Tavaraja gps

Edasine sügis läks kooli ja töö rütmis. Käisin paar korda Soomes Viestiliigat jooksmas, Suunto Games orienteerumisjooksul ning rohkem suuri võistlusi ei olnud. Väike puhkus ning siis sai alustatud Taliuniversiaadiks ettevalmistusi, mis pidid toimuma aasta alguses, aga lükati nüüd detsembrisse. Vabu nädalavahetusi kasutasin erinevatel it-võistlustel osalemiseks: Enginaator, IEEExtreme, NCPC.

Enginaator üldarvestuse 3. koht ja IT 1. koht

Talv 2021

Taliuniversiaad hakkas jõudma silmapiirile. Seekord võtsin ma ka töölt puhkuse. Samuti tegin kooliasjad ette ära, et saaksin võistlustele keskenduda. Mida aga ei tulnud olid võistlused. Taliuniversiaad tühistati uue omikroni tüve hirmus, vaid 2 nädalat enne algust. Kuna meil oli välja ostetud eellaager Šveitsis, siis sai nädala jagu Davosis laagerdatud ning murdmaasuusatamise MK-l osalejatega koos murdmaasuusa radadel treenitud.

Lumised mäed on ikka ilusad

Šveitsist tagasi tulles sain teada, et võin puhkamist jätkata. askRobin plaanis lõpetada tegevuse, sest me ei olnud leidnud tõelist product market fit’i ning runway oli otsas. Pikem lugu ettevõtte asutaja poolt on siin. Terve jaanuari tegin tööintervjuusid ning plaanisin tööle tagasi minna, aga lõpuks otsustasin, et ei võta omale lisaks koolile muid lisakohustusi ning keskendun spordile.

Hooaeg 2022 ja mis ees ootab

Kõigepealt suusaorienteerumise tiitlivõistlusi ma see talv kaasa ei tee. Plaan oli osaleda ainult taliuniversiaadil, mis jäi ära. Eesmärk on jooksuorienteerumine ning augustis Rakvere metsades toimuv EM.

Täpsemalt. Nüüd veebruaris ja märtsis veedan kokku 3 nädalat Hispaanias HS-i ja Eesti koondisega treenides. Kevadel käin HS-ga mitmes laagris Soomes ja Rootsis. Mais sprindi MK Rootsis jätan vahele. Juuni-Juuli algavad Eestis EM-i fookusega treeningud. 3-7.aug on EM Rakveres. Edasi kerge puhkus ning Tudengite MM Šveitsis ja loodetavasti on vorm piisavalt hea, et saan joosta ka oktoobri alguses MK-d Šveitsis.

Selline on plaan hetkel. Olulisematest sündmustest teen ka blogipostitused. Stay tuned ning nautige lund niikaua kuni seda veel on ❄⛷🌨. Mina lendan järgmisest reedest juba Hispaania päikese alla 🔅.

Categories: Määratlemata

0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga