Nagu juba pealkirjast saite lugeda, siis võitsin see nädalavahetus oma esimese maaailma edetabeli võistluse. Tegu oli Suunto Games kahepäevase võistlusega, mille mõlemad päevad läksid ka maailma edetabeli arvestusse. Praegusel koroonaajal on lisanduvad maailma edetabeli punktid väga väärtuslikud. Eriti mulle, kes ma olen hetkel maailma edetabelis 849. kohal 😀.

Laupäev Tavarada

Eellugu

Soome MV-le järgnev nädal oli pigem taastava iseloomuga ning nädala alguse poole hoidsin end orienteerumise maailmast üsna väljas. Tegin kooliasju, tegelesin sTARTUp Day-ga ja üldiselt lasin peal orienteerumisest puhata. Reede õhtul võtsin lahti võistlusinfo, stardiprotokolli ning otsisin välja vanad rajad. Minu enda mälestustest meenus ainult 2010. aasta Ilves-3, kus ma ühel päeval kaotasin lõpuspurdis parimale 27seki. Otsisingi välja 2010. aasta Ilves-3-e radade joonistamise ning minu õnneks olid Jaagup Truusalu ja Timo Sild oma põhiklassi teekonnad ka peale märkinud. Pärast sain teada, et sellel maastikul toimus ka 2009. aastal Sõjaväelaste MM, kus olid palju huvitavamad teevalikud. Pika analüüsi tulemusena leidsin paar mõttetera, mis võtsin rajale ka kaasa. 1) On vaja võtta hetk teevaliku tegemiseks. 2) Kui pakutakse teevarianti ringi ümber mägede, siis on mõistlik see võtta. 3) Mets on kiire ja hästi nähtav ehk кутта он вая.
Stardiprotokolli vaadates tundsin, et kui teen hea jooksu, siis on kõik võimalik. Natuke isegi flirtisin ideega, et mul on võimalik võtta esimene maailma edetabeli võistluse võit.

Rada

Tavaraja gps

Enne starti tunne oli hea. Kuulsin Jaagupilt, et põhifavoriit Lauri Sild sai äsja isaks ning starti ei tule ehk minu võimalus võita suurenes kõvasti. Aga medalid jagatakse alles finishis. Ülevaade mu sooritusest osade kaupa.

S-2 Võtan kindlalt. 2.punktis vaatan, et pulss on vaid 170 ning sellise tempoga ma võitu koju ei too. Panen tempot juurde.
2-3 Pulss on tõusnud 180-ni. Game on
3-5 noppimine
5-6 Valin valiku üle põllu. Üllatusena olen teistest 30s kiirem. *Siit alates läksin juhtima ja juhtisin lõpuni
6-7 Valin valiku vasakult mööda teed ringi. Nägin, et selle valikuga kindlasti ei kaota aega. Etapi alguses on probleeme teede lugemisega. Enne punkti saan kätte Siim Klaisi, kes haagib end mulle sappa.
7-11 Kiire punktide noppimine, Siim püsib taga. 11. punktis saame kätte Lauri Tammemäe.
11-12 Liigun rongi veduriks
12-13 Kiirustan rongi ees. Ei taju kohe ära kus punkt on. Teised on rohkem segaduses kui ma ning võtan punkti grupist ikkagi esimesena.
13-16 Millal see joogipunkt küll tuleb??? Jõud hakkab raugema
16 Joogipunkt. Võtan 2 topsi vett, söön sisse geeli ning kütab edasi. Lauri jääb maha, Siim jätkab minuga.
16-18 Tunnen kuidas hakkan väsima, rõhun täpsele orienteerumisele. Mõne koha peal annan juhtimise üle ka Siimule.
18-19 Kerge viga
19-F HAAMER. Liigun vaevaliselt, põhimõtteliselt sörgin. Proovin hoida orienteerumise kontrolli all, aga paar lisakaart tuleb ikkagi sisse. Siim püsib minuga, paneb lõpus isegi eest, aga teeb siis viga ja lõpetan tast ikkagi varem. Olen täiesti kutu.

Minu üllatuseks läksin finisheerides juhtima. Paistab, et lõpuosa läks kõigil raskeks. Ootan pingeliselt, kas keegi tagant startijatest jookseb mu aja üle, aga ei jookse. Võit on minu. Minu esimene võit maailma edetabeli võistlustelt!! Võimas!

Tavaraja finishiprotokoll. 2/3 raja peal juhin Tõnist 4,5min, lõpus vaid 2min.

Timo Sild, Peeter Pihl ja Sander Vaher kommenteerisid järgmisel päeval lühirada ja poetasid sinna sisse paar lauset ka tavarajast. Nende mõtted on leitavad alt. Saan kinnitada, et Timo jutt vastab 100% tõele.

Kommentaar tavaraja võistluse kohta by Timo, Pets, Sander

Pühapäev Lühirada

Kuigi lühirada oli ka WRE(World Ranking Event), siis teadsin, et seda võita on juba palju raskem. Asi oli selles, et ma olin tavarajast veel täiesti läbi. Läksin üldvõidu peale välja, mis tähendas et ma ei tohtinud kaotada Tõnisele rohkem kui 2min. Kuna Tõnis startis 2min mu taga, siis see tähendas, et ta ei tohtinud mind kätte saada.

Lühiraja gps

Tõnise enda taga hoidmine mul ka õnnestus. Tegin küllaltki puhta jooksu. Paar väikest 10s viga tuli sisse, aga muidu oli hea. Tempo muidugi oli kehv, aga samas maksimaalne, mida ma peale eilset tavarada suutsin. Õnneks eilne tavarada mõjutas ka teisi ning ülikiireid jookse ei tulnud kelleltki. Tõnisega me lõpuks liikusimegi terve raja sekund-sekundis. Seekord jäi Tõnis 4sekiga peale, aga üldvõit jäi ikkagi mulle.

Kahe päeva koondtulemused. Uhke värk!

Edasine plaan

Järgmine pühapäev teen oma elu viimase stardi M20 juunioride klassis. Eesti Meistrivõistlused Pikk rada

Kaanepildil Suunto Games 2020 autasustamine 📸Kustu Künnapas

Categories: Määratlemata

2 Comments

Tarmo Pungas · 29. sept. 2020 at 03:12

45% võidust tuli tänu mulle 😀

    KaarelV · 29. sept. 2020 at 05:44

    Kellel ei vea kaardimängus, sellel veab kaardimängus 🤔 S-ratas 4thewin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga