Hooaeg 2020. Hooaeg, mis jääb mulle viimaseks juunioride klassis. Hooaeg, kus ootused olid kõrgemad kui varem. Hooaeg, mida lõpuks ei tulnudki. Või ikka tuli?!?🤔 Alustab jutuga sealt, kus see eelmine korda pooleli jäi…. jah novembrist 😃

2019 hooaeg sai läbi. Edetabeli võit ja muud hooaja autasud anti kätte ning ettevalmistus uueks hooajaks võis alata. Esmalt traditsiooniline kahenädalane lumelaager suusaorienteerujatega Soomes Ylläsel. Kuigi ma suusa-o hooaja jätsin see aasta vahele, siis oli hea anda jalgadele jooksust puhkust ja teha miskit muud peale jooksmise. Enamus mu selle talve suusakilomeetritest tulidki sellest laagrist, sest see aasta korralikku lund Eestis maha ei tulnudki. Jooksja jaoks(nagu mina) oli see tegelikult hea uudis, sest sai jooksusammu hoida värskena läbi kogu talve. Jaanuaris sai üsna ilusti trenni tehtud ning käidud ka mitmes o-laagris nii noortekoondise kui põhikoondisega. Vahele olid põigitud ka Rakett69 võtted, aga need eriti treenimist ei seganud.

Jaanuaris noortekoondise laagris sai ühes trennis Sander Pritsikuga veidi pulli tehtud

Natuke jõudis kodus ka olla, kui juba veebruari keskel oli minek kaheks nädalaks Portugali lõunalaagrisse. Kaks nädalat Portugali päikest ja nõudlikku orienteerumist on puhas nauding pimedast ja külmast Eestist tulles. Kahjuks laagri kolmandal päeval lõin ma oma põlve üsna õnnetult vastu kivi ära ja seega kõige ägedamates trennides ei saanud osaleda. Õnneks laagri lõpus toimunud WRE võistluse ajaks oli põlv juba enam-vähem ja sai tehtud küllaltki hea sooritus.

kaardinäidis ühest trennist Portugalis

Laagrijärgsel nädalal sai põlve arstile näidatud. Õnneks ainult põrutus. Sai taas hakata korralikult trenni tegema ja ka koolis käima. Kahjuks elul olid muud plaanid ning edasiste sündmuste käekäik tuli meile kõigile vist üllatusena. Ja täpselt koroona. Kõik tühistati ära, koduõpe, karantiin jne. Vähemalt trenni sai edasi teha.
Märts, aprill tulidki korralikud trennikuud – märtsis 370km ja aprillis 420km jooksu. Mõlemad olid rohkem kui kunagi varem.

Jaanuarist maini jooksis ETV-s ka Rakett69 teadussaade, kus ma kaasa lõin. Siin minust tehtud persoonilugu.

Aprilli lõpuks oli selge, et enne juulit ei toimu arvatavasti midagi. Kuna võistlusi silmapiiril ei olnud, siis sai vastu võetud otsus lasta üks pahaks läinud tarkusehammas välja tõmmata. Oli ikka hull tõmbamine, aga kätte ta saadi. Kahjuks läks see pärast põletikku ja sain omale 10-päevase antibiootikumikuuri kaela. 2-nädalane treeningpaus + antibiootikumid nullivad üsna hästi vormi ära, aga õnneks ühtegi võistlust selle nahka ei läinud.
Mai lõpus sai taas treenima hakata ja juuni keskel hakkasid juba piirid avanema ning toimusid ka esimesed võistlused. Lätis toimunud Daugavas Kauss teatevõistlusel olime ka meie oma Star Wars Troopers tiimiga esindatud. Jooksime järjekorras Kaarel Zernant, Oliver Kütt ja mina. Kuigi me poodiumile ei pretendeerinud, siis ma tegin ikkagi väga hea soorituse(arvestades eelnenud antibiootikumikuuri). Kaotasin oma vahetusega juurde ainult 1:35.

Treeningud läksid taas ülesmäge ja vorm paranes. Juuni lõpus sai üle nädala laagerdatud Ida-Virumaal. Maagiline kant ikka – maastikud, mille sarnaseid ei ole kuskil mujal. Eriti hea oleks seal joosta kevadel kui nõgest veel ei ole.

Aidu stiilinäide

Edasi tulid Raketi finaali võtted, kus õnnetu juhuse ja enda lolluse tõttu lõin oma põlve ära. Taas nädal treeningpausi. Õnneks oli kergemat sorti põrutus ja sain juba nädal hiljem joosta Lätis Läti MV tavarada. Tegin väga puhta jooksu, millest ma tõenäoliselt väga kiiremini tol päeval ei oleks suutnud. Tulin Läti meistri Rihards Kruminse järel teiseks. Kaotust kogunes aga koguni 5minutit, mis on liiga palju. Samas tulemus oli küllaltki korralik arvestades, et ma 2 päeva varem ei saanud põhimõtteliselt joostagi.

Läti MV tavaraja tulemused

Treeningud peale Läti MV-d läksid väga vaevaliselt. Eks tavarada tõmbas korralikult läbi ka, aga tegelik põhjus selgus nädal hiljem(juuli lõpp), kui sai käidud spordiarsti tervisekontrollis. Tuli välja, et mul on puudu nii punaseid, kui valgeid vereliblesid. Treenimist ära ei keelatud, aga pidin taas kergema perioodi tegema. Sama nädala lõpus toimunud Koprakarika võistlusel otsustasin siiski osaleda, et näha kui hull seis siis on. Üllatavalt läks isegi päris hästi ning tulin kokkuvõttes põhiklassis Kristo Heinmanni järel teiseks. Sealjuures sooritused olid küllaltki rabedad ning vigu kogunes omajagu.

Koprakarika lühiraja 1/3 peal olin isegi liider

Olemegi oma otsaga jõudnud tagasi tänapäeva. Selle nädala alguses sai tehtud uued analüüsid ning enamus verenäitajaid olid juba korras. Super,
hooaeg võib alata!

Homme(16.08) jooksen Soomes Mikkeli lähistel soomlaste teateliiga Viestiliiga teist etappi Medilaser Viesti. Kuna Jukola, 10Mila, MM ja MK-d jäid ära, siis Viestiliiga etappide puhul on tegu tõenäoliselt selle hooaja kõige kõrgema tasemega teatevõistlustega. Jooksen Helsingin Suunnistajat 4 võistkonnas teist vahetust. Võistlust saab jälgida ka teleülekandega IS TV-st (https://www.ruutu.fi/ohjelmat/istv-urheilu). Vajab konto tegemist, mis käib hõlpsasti läbi FB või Google’i. Meeste võistluse start 14:00, ma saan metsa umbes 14:40.

Edasine võistluste plaan

  • 16.08 Medilaser Viesti
  • 29-30.08 EMV sprint, öine, sprinditeade
  • 05-06.09 EMV tavarada, teade
  • 12.09 EMV pikk rada (või EMV lühirada ja MN21 teade, kõlakad käivad, et tahetakse ära vahetada)
  • …..
  • 23-26.10 Euroopa Juunioride Meistrivõistlused

Olge mõnusad ning järgmine blogipostitus tuleb juba vähem kui 8 kuu pärast.
.
.
loodetavasti 🙂

Categories: Määratlemata

0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga