Eellugu

Juunioride MM-st(JWOC) rääkimist alustades pean alustama sealt, kus eelmises postituses lõpetasin. Olin just võitnud kaks medalit Balti MV-lt(hõbeda ja pronksi). Kaks päeva hiljem jooksin Koolinoorte MV-l 3000m ajaga 10:18. Aeg polnud midagi erilist. 3nädalat varem olin jooksnud 9:56-ga. 3000m jooksust omakorda 2päeva hiljem olin juba stardijoonel Soomes(Prismarastit), kus üritasin võidelda ennast Jukolaks paremasse tiimi. Jooks oli hea kuni tegin 2min viga. Tegelikult lõpuks ei olnud vahet, sest Jukolale jäi seekord minemata. Paar päeva peale Soomes käiku vigastasin staadionil joostes oma jalga. Kuna algul tundus, et tegu on lihtsalt mingi lihasvaluga, mis mõne päevaga möödub, siis sai kaks päeva hiljem sõidetud Taani.

Taani katsevõistluste laagri seltskond. Meiega elasid ja treenisid ka sõbrad KooVeest.

Taanis toimusid Juunioride MM-i katsevõistlused ja ettevalmistuslaager.
Eesti koondise kohad olid juba varem ära jagatud ning meie jaoks oli eesmärgiks maastikutega tutvumine võistluskiirusel. Võistluskiirusel Taanis mul siiski joosta ei õnnestunud. Jalg ei läinud Taanis oleku ajal oluliselt paremaks. Tegin kaasa vaid lühiraja, mille läbisin trennitempos. Ülejäänud trennid kas jalutasin või sõitsin ratast. Ratta sain oma õe, Liina parimalt sõbrannalt Eliselt, kes elab Aarhusis. Taanis olles oli eriti keeruline veel see, et ma ei teadnud täpselt, mis mu jalal viga on. Erinevaid diagnoose lihasrebendist väsimusmurruni jõudsin endale panna mitu korda. Tagasi Eestis olles käisin füsioterapeudile jalga näitamas ja sain teada, et kõik luud ja kondid on terved ning tegu on lihasspasmiga. Sain nõelravi ja suunati ultraheliravisse. Vaikselt, aga visalt hakkas tunduma, et jalg hakkab paremaks minema. Nädal hiljem, ehk 2 nädalat enne JWOC-i suutsin lonkava sammuga joostes teha esimese kiirustrenni.

Baltic IGEO

Eesti võistkond: Robin Haljak, Kaarel Vesilind, Andres Aleksander Tammer ja ees Jürgen Öövel

Nagu eelmises postituses sai mainitud, siis valiti mind see aasta rahvusvaheliste geograafiaolümpiaadide võistkonda. 24. juuni(kiirustrenniga samal päeva) õhtul astusime Tallinnast lennuki peale ja sõitsime Kaliningradi Balti Geole(BalticIGEO). Ees ootas kolm tihedat päeva geograafia seltsis. Olümpiaad koosnes kolmest osast(sulgudes palju antud voor moodustab lõpptulemusest): teooriavoor(40%), maastikuvoor(40%) ja multimedia test(20%). Teooriavoor oli nagu ikka paberil. 3h ning 5 erinevat alateemat. Kuigi võis kasutada Eesti-Inglise-Eesti sõnaraamatut, siis polnud sellest eriti kasu, sest seal pole eriti geograafiamõisteid. Suurimat raskust tekitaski geograafiaprotsesside kirjeldamine inglise keeles. Maastikuvoor oli erinevalt Eesti olüpiaadist jagatud mitmesse eri osasse kahe päeva jooksul. Iga osa oli 20min-1h pikk ning keskendus mõnele kindlale teemale. Näiteks viidi meid randa ja küsiti kuidas see rannik on tekkinud. Või viidi meid 2018. aasta jalgpalli MM-i staadioni juurde ja küsiti, mis oli sellel alal varem. Tuli välja, et staadion oli ehitatud sohu. Multimedia test kujutas endast 40-t valikvastusetega küsimust, millest igaühele
vastamiseks oli aega minut.

Kuidas see rannik tekkinud on?
FIFA World Cup staadion. Siin oli veel paar aastat tagasi soo.

Maastikuvoor läks mul kolmest voorust kõige paremini, aga arenemisruumi on veel kõiges kolmes. Tulemustes jäin napilt(1,5punktiga) medalist ilma. BalticIGEO-l saavad medali pooled osavõtjad.
Võistlustevahelisel ajal sai harjutatud erinevaid Balti riikide keeli, tehtud nalja ja leitud uusi (mitteorienteerujatest)sõpru. Õhtuti mängiti suure maailmakaardi ees mängu Map Wrestling(kaardiga maadlemine?). Selles mängus on kaks inimest kaardi ees ning esitatakse küsimusi mingi riigi või rajooni kohta. Kes enne õigele kohale kaardil osutab, see võidab. Näiteks: Riik, mille lipul ei ole sinist, valget ja punast värvi. Lisaks käisime ka Nida poolsaare Kaliningradi poolses osas. Tundus väga hea orienteerumismaastik. Treeningud said tehtud varastel hommikutundidel, enne teisi päevaseid üritusi.

See allveelaev pani põhjapoolusele Vene lipu

JWOC

Eesti koondis JWOC-l

Viimased päevad enne JWOC-le sõitu oli jalg juba päris hea. Viimane õhtu Eestis lõi valu korraks taas sisse, aga Taani sõitmist, see enam ei mõjutanud. Esimene trenn Taanis oli üsna külma ja vihmase ilmaga. Unustasin haige jala soojageeliga sisse määrida ning tundsin üsna pea karmat. Poole trenni pealt lõi jalga valu sisse ning olin sunnitud ülejäänu rajast kõndima. Kuna esimese stardini oli 2päeva, siis pidi jala korda saama või sai taaskord põhjuseta Taani tuldud. Venitasin, mudisin ning rullisin jalga ning järgmine päev oli juba parem. Samuti palvetas Teele mu eest ja luges Jumala sõna jalale.

Sprint

Esimene distants oli sprint. Soojendust tehes oli jalg kui uuestisündinud. Kuu aega vaevanud jalavalust polnud märkigi. Samas teadsin, et kuuajane jooksmisest kõrvalolek on kindlasti jätnud jälje jooksuvõimekusse.
Enne veel kui võistluse juurde jõuan, kirjutan natuke sprindikaardi joonistamisest.
Viimasel päeval Eestis loen viimast bulletini ning näen, et sprindi keeluala on 2/3 võrra väiksemaks tõmmatud. Kirjutan ruttu teistele, et kas nad on kaardistanud ning kuulen vastust, et ei ole. Õnneks Andresel oli põhikaart majade ja teedega valmis ehk sinna peale oli juba lihtsam hakata kaarti joonistama. 2päeva tihedat kaardijoonistamist(peamiselt google 3D view ja streetview) ning enamus võistluskaardist oli valmis. Marek Karm postitas pärast FB-sse, et shape- failidega oleks saanud veel kiiremini tehtud. Järgmine aasta saab hakata Türgi maaametist shape faile otsima.

Üleval meie joonistatud kaart ja all võistluskaart.

Võistlus algas hästi. Eelmine õhtu oli avalikustatud ühe punkti legend numbriga ja pilt antud punktist. Selle punkti me leidsime kaardilt ülesse ning stardis nägin, et see punkt on kohe esimene. Lihtne. Kuna olin 3d view ja streetview-ga üsna suure osa maastikust läbi käinud, siis tundsin end nagu kodus ka edasiste punktide puhul, valikud tulid automaatselt. Suur pidu lõppes 5-s punktis, kui stardikiirendus hakkas lõppema ja kuuajane jooksupaus hakkas oma võtma. 5. punktis olin veel 20. kohal(+0:16). Edasi hakkasin kohti kaotama, mis tuli peamiselt jooksukiiruse arvelt. Kõik lõppes veel sellega, et peale kaardivahetust jäi 13. punkt vahele. MP. Muidugi, kui punkti vahelejätmine välja arvata, siis esimese sprindi kohta, see aasta, polnud vigagi. Oleks lõpetanud kohal 70(13:56 +1:36).

Nii see punkt vahele jäi. 12.punktis oli kaardi pööramine.

Tavarada

Fanclub

Eelmise päeva sprint oli veel jalgades ning peale seda, kui tegin teise punkti 2min viga, läks pingutamine eriti raskeks. Tavarada on raske. Raja lõpuosas said paar konkurenti mu kätte, kellega koos joostes tuli uus hingamine. Jõudis pingutada küll. Korraks sain joosta isegi Kasper Fosseriga, aga tema tempo käis veidi üle jõu. Lõppkoht 77. (1:23.34 +21:15).

Lühirada kvalifikatsioon

A-finaali sai Eestist 4 sportlast: Andres, Teele, Kristel ja mina

Eesmärk oli A-finaal. 3 kvalifikatsiooni, igaühes ~60 inimest, kellest A-finaali saab 20 parimat. Jooksin teises kvaifikatsioonis. Tegin puhta jooksu ning oleks peaaegu A-finaalist välja jäänud(16s jäi ajavaru). Tuli välja, et minu kvalifikatsioon oli kõige tugevam. Aga edasi ma sain ning eesmärk täidetud.

325m pikkuse lõpuspurdi viimased meetrid.
Lühiraja kvalifikatsioon

Finaal

Kvalifikatsioonis tegin ma ühe oma elu parimatest lühirajasooritustest ning ma oleks peaaegu finaalist välja jäänud. Nüüd finaalis oli vaja teha veel parem jooks, et kohta parandada. Kuidas saada üleöö paremaks? Analüüsisin kvalifikatsiooni sooritust ning leidsin, et mõnes kohas jäin liialt kaarti lugema. Finaaliks võtsin taktika, et vaatan kaarti vähem ning jooksen selle asemel. Suured vormid püüavad niikuinii kinni. Ei olnud hea plaan 🙂 , aga ma pidin proovima. Allapoole 60-st kohast ei olnud niikuinii võimalik kukkuda. See taktika hakkas kätte maksma juba üsna esimestest punktidest alates. Vähesest kaardivaatamisest tingituna liikusin ebakindlalt ning mitte kiiremini, kui kvalifikatsioonis. Lisaks hakkasin ühel hetkel vigu tegema. Lõppkokkuvõtteks lõpetasin 56.kohal (36.22 +11.19). Tavapärase hea jooksuga oleks parimal juhul jooksnud 25-30.koha(+5min) kanti. Kõrgesse mängu ei oleks asja olnud, rada oli selle jaoks liiga füüsiline.

no comments

Teade

Eesti päästeameti esindusvõistkond – 112

Jooksime järjestuses Andres, Kiur, mina. Eelmisel õhtul teisi tiime vaadates nägime, et medalite eest me ei jookse. parimal juhul tuleb 6. koha diplom, aga ka selle jaoks oleks kamaluga õnne vaja olnud. Rada ja maastik osutusid oodatust lihtsamaks, mistõttu suuri ärakukkujaid ei olnud, ning ka nõrgemad tiimid jooksid hästi. Andres ja Kiur tegid enda kohta head jooksud, kuigi koht oli kehv. Mina püüdsin viimases vahetuses tuua nii palju kastaneid tulest, kui võimalik. Tõstsin tiimi 6-e koha võrra ja lõpetasime 26.kohal(riikidest 18.). Kaotuse poolest oli tegu viimase kümne aasta paremuselt viienda poiste teatetulemusega.

Teate viimane(minu) vahetus, lõpukaarel lahendasin ära Kanada ja brittide tiimid.

Kokkuvõte JWOC-st

Oli häid jookse ja oli halbu jookse. Eesmärgid jäid saavutamata mõlemal juhul. Põhimõtteliselt pettumus, aga siit saab edasi minna. Meeldiv on, et tase on kõva ja niisama ei võideta midagi. Suurima põntsu tulemustele pani lihasspasm, mis ei lasknud põhimõtteliselt kuuaega enne võistlusi korralikult joosta. Tegemata jäid nii kriitilise tähtsusega orienteerumistrennid, kui ka üldised jooksutrennid.
Mu selle aasta eesmärgid olid
· lühirada TOP6, kaotus <5%
· tavarada TOP15, kaotus <15%
· sprint, TOP30, kaotus <10%
Järgmine aasta paremini!

Mis edasi?

Traditsiooilisesest orienteerumisest on nüüd kerge puhkus. Järgmine neljapäev(25.juuli) sõidan Hispaaniasse rogaini MM-le. Olen võistkonnas Kadri(Ustav) ja Helisega(Pajuste). Viimane rogain, kus käisin oli 2014. aastal. 24h rogainil pole kunagi käinud 🙂 Tuleb põnev. Kõikide punktide läbimine on üle 100km ja 9000 tõusumeetriga. 30h peale Hispaanias finisheerimist asun juba taas Tallinnast teele. Seekord Hong Kongi rahvusvahelisele geograafiaolümpiaadile. Peale seda läheb elu taas orienteerumislainel edasi. Augustis ootavad ees Eesti meistrivõistlused ning siis juba algavad sügisesed võistlused.

Categories: Määratlemata

0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga