Nädal1: Kevätyö ja Ankkurirasttit

Eelmine nädalavahetus avasin oma orienteerumishooaja Soomes Kevätjön Viesti teatevõistlusega. Kuna viimased orienteerumistrennid metsas olid jäänud jaanuari algusesse, siis tegin eelmisel õhtul n-ö soojendustrenni. Orienteerumine(eriti öine) oli harjumatu, aga suutsin raja isegi üsna rahuldavalt läbida.

Jooksin Kevatyöl Helsingin Suunnistajat(HS) kolmandas tiimis 8km pikkust viimast vahetust. Anton Salmenkylä esimeses vahetuses ja Lauri Syrjäläinen teises vahetuses tegid oma töö ära. Sain metsa 33-l kohal 15min liidrist. Alustasin kindlalt ja tõstsin järjest tempot. Esimene suurem viga tuli 6-a punktiga u 40s. Edasi liikusin taas kindlalt ning suuri vigu ei teinud. Eelviimase punktiga olid mõtted juba finishis ning suutsin vale künka otsast punkti otsides magama panna ligi 3 minutit. Lõpetasin 35-l kohal 33min peale võitjat. Vahetusega kaotasin juurde 18min, millest otsest viga oli 5min. Vähene (öiste) orienteerumistreeningute arv andis tunda ning sinna need minutid läksid.
Laupäev sai tehtud kerge orienteerumistrenn kohalikul kaardil ning pühapäeval oli käes uus võistlus – Ankkurirasttit. Jooksin M21A klassis ehk kõik mehed, kes M21E klassi ei kvalifitseerunud. M21E klassi pääsemiseks pidi olema piisavalt ees Soome edetabelis. See muidugi ei tähendanud, et M21A klassi tase oleks nõrgem olnud. M21A klassis jooksid kõik tugevad Tamperen Pyrintö jooksjad kuna tegu oli nende klubisisese katsevõistlusega Tiomilaks. Sealhulgas jooksis M21A klassis ka Elias Kuukka, kes nädal hiljem võitis Finnspringi raames toimunud soomlaste MK katsevõistluse. Ehk jah, tase oli ka M21A klassis tugev.

Ankkurirastit sooritus.

Ankkurirastit kaart teekonnaga
(peale vajutades näeb suuremalt)

Alustan jooksu agressiivselt, vaja lihtsalt punkte noppida. Kuna mu start oli üsna lõpus, siis oli kasu ka varem jooksjate jälgedest. Vaja lihtsalt suruda. Paari punktiga natuke kobistan, aga üldiselt läheb kõik plaanipäraselt. Edasi tulevad juba pikemad etapid. Kerin tempo põhja, vaja lihtsalt kütta. Kiire lonks joogipunktist. Näen joogipunktis klubikaaslast Veli Kangast. Ei saa täpselt aru, et miks ta seal seisab, võistlus ju käib?! Ei jää selle üle pikemalt juurdlema, vaid kütan edasi. Rabas näen enda ees lätlast Endijs Titomerst. Ta startis 6min enne mind. Jookseme läbi raba koos. Oi kuidas jookseb kiiresti, aga ma jooksen kiiremini. Saan tast mööda ja 8-9-10 punkt lähevad libedalt. Jõud hakkab raugema, võiks juba finishis olla. Ees on 2km pikkune jooksuetapp. Pigistan veel midagi endast välja, aga pean kiire alguse pealt lõivu maksma. Tempo pole enam endine. 11. punkt käes, 12. punktiga väike u 20s kaar ja ongi finish. Hea jooks. Finishis näen, et lätlasel Titomersil on minust parem aeg. Kuidas ta lõpuga must rohkem kui 6min kiirem oli?? Küsisin talt üle ning tuli välja, et me ei kohtunudki raja peal. Keda ma rabas nägin on siiani selgusetu.


Jooks oli tehniliselt ja füüsiliselt hea. Suurim viga tuli 7-a punktiga, kus oleks ülevalt kindlam ja kiirem olnud. Ma läksin alt ja tegin väikse vea ka veel punktiga. Viga u 1min. Paarist kohast oleks veel kiiremini saanud. Vead kokku 2min.
Rada 8,2km, aeg 52:30, koht 30. Võitja Elias Kuukka, kaotus +9:10.
Vahed olid väikesed ning 3min kiirema sooritusega oleks juba olnud 14. Füüsiliselt raske lõpuosaga(al. 9. punkt) andsin ära 6 kohta, raskeks läks. Olen rahul, suutsin väheste o-treeningute pealt teha vägagi õnnestunud soorituse.

Ankkurirastit tulemused

Nädal2: Finnspring

Paar päeva jõudis Eestis olla, kui taaskord viis tee mind Soome. Taaskord neljapäeva õhtul laeva peale ning päikese loojudes öine trenn. Häälestus oli üsna kehv ning rada üsna keeruline. Kaardi peale kirjutatud ütlus vastas tõele:”It always hits the hardest at night”. Reedel sai tehtud soojendustrenn 15000 mõõtkava kaardiga ning edasi juba Finnspring.

Finnspring tavarada

Finnspring tavarada kaart

Finnspring oli soomlaste üheks katsevõistluseks Juunioride MM-ks. Oli oodata tugevat taset ja korralikku tavarada. Rada(M20E) oli 11,6km pikk. Plaan oli taaskord kiirelt alustada ning läbida punktid võimalikult kiirelt. Algus läks hästi. Paar kobistamist oli, aga mitte midagi fataalset. Umbes poole raja peal hakkasid kimbutama kõhuprobleemid, mis ei lasknud enam täistempoga joosta. Mõtlesin katkestamise peale, aga finish oli liiga kaugel. Nii et, mis muud üle jäi, kui rada lõpuni joosta. Jooksin trennitempoga ja proovisin vähemalt vigu vältida. See ka suures osas õnnestus. Kuigi jah, üks 40s apsakas tuli ikkagi sisse. Finishis olin teine, kust ma võistluse lõpuks langesin 10-le kohale. Kaotust võitjale Aaro Ahole, vaid 10min. Ei oleks uskunud, et sellise jooksuga nii ees lõpetan.
Rada: 11,6km, Aeg: 1:17:39, Koht 10. Võitja Aaro Aho, kaotus +10:03

Finnspring teade

Tegu oli Viestiliiga teise etapiga. Viestiliiga on Soomes toimuv 7-e osavõistlusega teatevõistluste sari. Igast osavõistlusest on ka live-teleülekanne. Esimene Viestiliiga osavõistlus oli Kevätyön Viesti, millest kirjutasin postituse alguses.
Seekord jooksin Helsingin Suunnistajat 4(HS 4) tiimis teist vahetust. Esimest vahetust jooksis Topias Niemi ja kolmandat/viimast Matias Salonen.

Teise vahetuse sooritus

Kaart teekonnaga

Topias teeb esimeses vahetuses üsna hea jooksu ning saan metsa grupis, 3:21 peale liidrit. Esimesse punkti näen kohe varianti minna otse läbi soo ning hakkan soo poole jooksma. Samal ajal näen, et kõik teised lähevad vasakult. Grupimentaliteet sai võidu ning korrigeerin oma suuna tagasi tee peale, et minna vasakult ümber soo. Saan oma hajutuspunkti ilusti kätte ning küllaltki samas grupis liigun edasi. 3-s punkt probleeme ei valmista. Probleeme valmistas see punkt aga Arttu Syrjäläinenile(HS 2), kes oli teinud paarikümne sekundilise kaare ning võttis punkti täpselt peale mind. Haagin end Arttule sappa ja liigun jõudsalt edasi. 4-5-6 lähevad libedalt. Arttu liigub vaikselt eest ära ning peale 6-t punkti teda enam ei näe. 7-s punkt on natuke tehnilisem. Grupp hajub laiali ning peab orienteerumise kontrolli all hoidma. Saan punkti ilusti kätte. 8. on lühike etapp. Loen kivid enne punkti ära ja võtan punkti täpselt enne Anton Salmenkylä(HS 3). Peale 8-t on grupp(u 10 tiimi) taas koos. Mina ja Anton oleme selle grupi viimased. 9-s on pikk etapp, näen varianti minna paremalt täiesti ringi. Hetk hiljem näen varianti minna mööda raiet, mille kasuks ma ka otsustan. Grupil on õnneks ka samad plaanid ning isetegevust ei pea tegema. Tempo kruvitakse üles ja kohati on raskusi järel püsimisega, grupis ettepoole liikumisest rääkimata. Jõutakse kõige soisema osani(kaardifragment all). Enamus lähevad otse(roheline). Lähen ka otse ning plaanin siis üle kraavi hüpata(lilla). Kellelgil teisel sellist plaani ei ole ning jätan hüppamise ära. Liigun eesolija järgi ning ta hüppab sohu(punane). Kui halb see ikka olla saab ja lähen ka. Oli ikka päris halb ning lõpuks ujusin ikkagi üle kraavi. Ajakaotust ~15-20s ning grupp oli läinud. Samal ajal Anton läks vasakult mööda kollast varianti ning püsis grupis. Edasi orienteerusin valdavalt ise ning nägin vahetevahel grupist mahapudenejaid. Vigu lõpus ei teinud ning andsin vahetuse üle 6:51 peale liidreid. Tõstsin enda tiimi 8 koha võrra. Hea jooks. Oleks grupis püsinud, oleks veel parem olnud. Grupp finisheeris ~1min enne mind ehk lõpuosas tuli puhtalt tempo pealt ~30s kaotust juurde.

Kehv teevalik läbi soo(punane), kollane ja roheline valik oleksid paremad olnud

Rada 6,2km, Aeg 34:46, Vahetuse koht 33, Kaotus vahetuse parimale +4:25.
Matias tegi viimases vahetuses ka hea jooksu ning meie tiim oli lõpuks 29. kohal kaotusega +11:47.

Soome reisidega on praeguseks lõpp.
See nädalavahetus võistlen juba Lõuna-Rootsis 10Mila teatevõistlusel. Jooksen Helsingin Suunnistajat 2 tiimis 9-t ehk eelviimast vahetust.

Categories: Määratlemata

1 Comment

Kristina · 24. apr. 2019 at 05:15

Kiire ja rütmikas kirjutamis stiil sul. Ole tubli ja edu järgmistel võistlustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga